Perşembe , 6 Mayıs 2021
SONDAKİKA

Etiket Arşivi: Nurdağı Belediye Başkanlığı

Okuma yazma öğrenen 247 kişiye sertifika

Nurdağında, okuma yazma kursunda eğitimlerini tamamlayan 247 kursiyere sertifikaları verildi. İlçe Halk Eğitim Merkezi çok amaçlı salonunda düzenlenen yılsonu sergi ve sertifika törenine Kaymakam Lokman Düzgün, Belediye Başkan Vekili Ekrem Şentürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Yıldırım, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zeki Göçer ve vatandaşlar katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde başlatılan okuma-yazma seferberliğinde İlçe Milli ... Devamını Oku »

YARKATAŞ,TAŞDOĞAN DİYOR

MHP Nurdağı ilçe sekreteri Ali Yarkataş, 24 Haziran seçimlerinde Milletvekili aday adayı olan Muhittin Taşdoğan’ı desteklediklerini söyledi. MHP Nurdağı ilçe Sekreteri işadamı Ali Yarkataş, 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Milletvekilliği genel seçimleri dolayısıyla partilerine karşı oldukça yoğun bir ilgi ve alaka olduğunu bundan dolayı mutlu olduklarını ifade ederek, Biz ilçe teşkılatı olarak eski il başkanımız A. Muhittin Taşdoğan’ın adaylığını ... Devamını Oku »

Bataklıkta Boğulan Çocuktan Acı Haber

Nurdağında arkadaşları ile girdikleri gölette boğulan Suriye uyruklu Hasan Necar, 3 gün süren yaşam savaşını kaybetti. Nurdağı ilçesine bağlı Arslanlı Mahallesi’nde bulunan ve sonradan oluşan gölete 3 arkadaşı ile yüzmeye giren 14 yaşındaki Suriye uyruklu Hasan Necar polis tarafından kurtarıldıktan sonra 3 gün süren yaşam mücadelesini kaybetti. Nurdağı ilçesine bağlı Arslanlı Mahallesi’nde bulunan ve sonradan oluşan gölete 3 arkadaşı ile yüzmeye giren ... Devamını Oku »

Kimyasal Atığı Döken Kamyon ve Firma Tespit Edildi

Nurdağı ilçesinde boş bir araziye yaklaşık 20 ton kimyasal atık madde döken firma ve kamyon tespit edildi. Gaziantep Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Nurdağı ilçesi Olucak Mahallesi D-400 karayolu üzerindeki boş araziye kimyasal atık maddeyi döken kamyon ve firmanın belirlendiği duyuruldu. Olay yerinde yapılan kimyasal ve radyoaktif ölçümlerde insan sağlığına zararlı bir durum tespit edilmediği de belirtilen açıklamada, “Olay tarihinde 63 ... Devamını Oku »

HALK EĞİTİM MERKEZİ KURSLARI YIL SONU SERGİSİ AÇILIŞI YAPILDI

Nurdağı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından 2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılı Mesleki ve Teknik Kursları kapsamında yaklaşık 50 farklı branşta düzenlenen yıl sonu sergisi ve belge dağıtım töreni gerçekleşti. Törene Nurdağı kaymakamı Lokman Düzgün, Ak parti ilçe başkanı Mehmet Bali, Nurdağı belediye başkan yardımcısı Ekrem Şentürk, Emniyet müdürü Mahmut Astan, İlçe Milli Eğitim müdürü Musa Yıldırım ve çok sayıda vatandaş katıldı. ... Devamını Oku »

GELECEĞİN USTALARI YETİŞİYOR

Nurdağı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı tarafından yürütülen  proje kapsamında ilçemizde geleceğin ustaları yetişiyor. Nurdağı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı tarafından yürütülen ve Sodes kapsamında finanse edilen “ Arıyorsan Meslek, Sodesle hayallerin olur Gerçek” projesi kapsamında Doğalgaz, Sihhi Tesisatçılık, İnşaat ve Boya Badana işleri alanında toplam 60 kursiyerin eğitimi son hızıyla devam ediyor. Nurdağı Halk eğitim Merkezinde Usta ... Devamını Oku »

OKULLARA SPOR MALZEMESİ DAĞITILDI

Nurdağı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından sodes kapsamında finanse edilen kursunu seç, Sodesle Atılıma geç projesi kapsamında ilçe genelinde okullara spor malzemeleri dağıtıldı. Nurdağı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Yürütülen Kalkınma bakanlığı tarafından Sodes Kapsamında finanse edilen “Kursunu Seç, Sodesle Atılıma Geç” projesi kapsamında ilçede sporun yaygınlaştırılması ve sporcuların teşvik edilmesi amaçlanıyordu. Proje Kapsamında ilçemizdeki 51 Okulumuzun tamamına Futbol, Voleybol, ... Devamını Oku »

KAYMAKAM’DAN ENGELLİLERE ZİYARET

Nurdağı Kaymakamı Lokman Düzgün, Dünya Engelliler Haftası kapsamında engellileri evlerinde ziyaret etti. Nurdağı Kaymakamı Lokman Düzgün, Umuda Bakan Gözler Derneği Başkanı Ahmet Uçar ve beraberindekiler ile birlikte 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası kapsamında Bahçelievler ve Alparslan Türkeş mahallelerinde oturan engellileri ziyaret etti. Kaymakam Düzgün, engellilerle yakından ilgilenirken, sorunlarını dinleyerek “Devlet olarak sizlerin yanınızdayız” dedi. Devamını Oku »

KUDUS SERGİSİ AÇILDI

Nurdağı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçede Kudüs konulu resim sergisi düzenlendi. Nurdağı Çok Progamlı Anadolu Lisesi Salonunda düzenlenen “Geçmişten Geleceğe Kudüs “ Konulu Fotoğraf Sergisininin açılışını Nurdağı İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa YILDIRIM yaptı. Açılışa İlçe Emniyet Müdürü Mahmut Astan, Yazı İşleri Müdürü Yunus Bahar , Okul Müdür Erhan Eroğlu ve okul müdürleri, öğrenci velileri ile öğretmenler ve öğrenciler ... Devamını Oku »

KURSİYERLER URFA GEZİSİ YAPTI

Nurdağı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesindeki kursları başarı ile tamamlayan Kursiyerler Şanlıurfa’ya gezi düzenlediler. Nurdağı halk eğitim merkezi müdürlüğü tarafından yılsonu Sergisi açıldı sergide büyük performans harcayan usta öğreticiler Soluğu Şanlıurfa’da aldılar. Nurdağı Halk eğitim Merkezi kursiyerleri Şanlıurfa gezisi kapsamında Hz Eyüp peygamberin makamı, Hz ibrahimin makamı, balıklı göl, Halfeti baraj gölü tekne turu yapıldı. Şanlıurfa’nın güzellikleri doyasıya gezildi. Devamını Oku »