Perşembe , 17 Haziran 2021
SONDAKİKA

Etiket Arşivi: Meclis Üyeleri

100 BİNE YAKIN HEMŞİRE ATAMA BEKLİYOR!

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan KAPLAN, 12-18 Mayıs Hemşireler Haftası dolayısıyla, Hemşirelerin sorunlarına dikkat çekerek Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın yanıtlaması istemiyle TBMM’ye yazılı soru önergesi verdi. Kaplan, yazılı önergesinde atama bekleyen hemşirelere de dikkat çekerek, “Ülkemizde yaklaşık 170 Bin hemşire görev yapmaktadır. 100 Bin kişiye düşen hemşire sayısı 272 iken OECD ortalaması 1025’tir. Tüm dünyada olduğu gibi hemşirelik mesleği hemşireler ... Devamını Oku »

ÇİÇEK BAHÇESİ DEĞİL GELİNCİK TARLASI

Havaların ısınması ile birlikte boy verip çiçek açan gelincikler görenleri hayrete düşürüyor. İslahiye’de havaların ısınması ile birlikte bor verip çiçek açan gelincikler adeta bir çiçek tarlası gibi görenlere güzel görsel şölenler sunuyor. İlçe merkezine 16 kilometre uzaklıkta Kozdere Mahallesi’ndeki tarlalarda açan gelincikler tarlaları kırmızıya boyadı. Gelinciklerin oluşturduğu manzarayı gören vatandaşlar doğa ile baş başa olmanın tadını çıkartırken öz çekim yaparak ... Devamını Oku »

Anne,2 zihinsel engelli çocuklarına bakıyor

İslahiye de , ev hanımı Fatma Kaynar (50), hayatını, zihinsel engelli çocukları Ali (23) ile Neslihan’a (30) adadı. İslahiye de , ev hanımı Fatma Kaynar (50), hayatını, zihinsel engelli çocukları Ali (23) ile Neslihan’a (30) adadı.Beypınarı Mahallesi’nde yaşayan Fatma Kaynar, zihinsel engelli iki çocuğuna yaşamını adadı. 3 çocuk annesi Fatma Kaynar, 5 yaşında geçirdiği menenjit hastalığı sonucu zihinsel engelli kalan ... Devamını Oku »

Başkan Vural’dan Anneler Günü mesajı

İSLAHİYE Belediye Başkanı Kemal Vural, ‘Anneler Günü’ nedeniyle bir mesaj yayımladı.Başkan Kemal Vural mesajında, ‘Cennet annelerin ayakları altındadır’ hadisini hatırlatarak, “Anneler en kutsal varlıklardır. Anneler, insanlığın var oluşundan bugüne her zaman sevginin, şefkatin, mücadelenin, çilenin ve özverinin sembolü olmuştur. Karşılıksız sevgi ve özverinin tek sembolü annelerimiz benzeri bulunmayan kutsal varlıklarımızdır. Annelerimiz her ihtiyaç duyduğumuzda yanımızda olan, sıcak ve huzur verendir. ... Devamını Oku »

Vali Yardımcısı Hersanlıoğlu, İslahiye’de öğrencilerle bir araya geldi

HATAY Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, kariyer günleri etkinliği kapsamında Gaziantep’in İslahiye ilçesinde ki öğrencilerle bir araya geldi. HATAY Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, kariyer günleri etkinliği kapsamında Gaziantep’in İslahiye ilçesinde ki öğrencilerle bir araya geldi.İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulanan proje kapsamında Borsa İstanbul Fen Lisesi’nde düzenlenen kariyer günleri etkinliğinin konuğu aslen İslahiye’li olan ve liseye kadar eğitimini burada tamamlayan Hatay ... Devamını Oku »

Kuran kursu öğrencilerinin yıl sonu etkinliği

İslahiye Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş Kuran kursu öğrencileri tarafından yılsonu etkinliği düzenlendi. İslahiye Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş Kuran kursu öğrencileri tarafından yılsonu etkinliği düzenlendi.İlçe Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş grubu 14 Kuran kursundan 250 minik öğrencinin Belediye Konferans salonunda düzenledikleri yılsonu etkinlikleri ilgi çekti. Etkinliğe İlçe Müftüsü Dr. Ramazan Yıldırım, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdurrahman Yıldırım, Müftülük vaizi Mustafa Tunceli, öğrenciler ... Devamını Oku »

Sahte paraya, 2 tutuklama

İslahiye de bankaya sahte döviz verdikleri iddiasıyla gözaltına alınan 7 şüpheliden 2’si tutuklandı. İslahiye de bankaya sahte döviz verdikleri iddiasıyla gözaltına alınan 7 şüpheliden 2’si tutuklandı İslahiye Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki bir banka şubesine sahte Euro verildiği bilgisi üzerine harekete geçti. Polis ekipleri bankaya sahte dövizi verdiğini saptadığı 7 kişiyi adreslerine düzenlediği operasyonla gözaltına aldı. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramada da ... Devamını Oku »

Öğrenciler, yaşlıların yardımına koştu

İslahiye Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri ‘Hayata Dokun’ sloganıyla yaşlı ve yardıma muhtaç aileleri ziyaret ederek bakım ve onarım işlerini yaptı. İslahiye Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri ‘Hayata Dokun’ sloganıyla yaşlı ve yardıma muhtaç aileleri ziyaret ederek bakım ve onarım işlerini yaptı.Mesleki Eğitim Merkezi Elektrik, Elektronik Teknoloji ile Mobilya ve iç Mekan Teknoloji Bölümü alanında eğitim alan öğrencileri ‘Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle ... Devamını Oku »

Nurdağı’nda sağlıklı yaşam yürüyüşü

Nurdağı İlçe Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından vatandaşları fiziksel aktiviteye teşvik etmek amacıyla ‘Sağlık için hareket et’ sloganıyla yürüyüş düzenlendi. Nurdağı İlçe Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından vatandaşları fiziksel aktiviteye teşvik etmek amacıyla ‘Sağlık için hareket et’ sloganıyla yürüyüş düzenlendi.İlçe Halk sağlığı Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle ‘Sağlık İçin hareket et’ sloganıyla düzenlenen yürüyüşe Nurten Öztürk İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü ... Devamını Oku »

AK Parti İl Teşkilatından Ziyaret

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural’ı ziyaret etti. AK Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural’ı ziyaret etti. Yeniden İslahiye Belediye Başkanlığına seçilen Vural’ı tebrik eden Özkeçeci, yeni döneminde başarılar diledi.Özkeçeci, seçimde özveriyle çalışan AK Parti İlçe Başkanı ... Devamını Oku »