Perşembe , 17 Haziran 2021
SONDAKİKA

Etiket Arşivi: Gaziantep

ODA BAŞKANLARI TOBB BAŞKANINI ZİYARET ETTİ

Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Tuncay Yıldırım, Gaziantep Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı, Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Sarı ve İslahiye Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Türkmen, beraberlerindeki heyetle birlikte TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu makamında ziyaret ... Devamını Oku »

Motosiklet Tutkunlarından Zeytin Dalı Harekatı’na Destek

Hatay’da bir araya gelen motosiklet tutkunları, Zeytin Dalı Harekatı’na destek amacıyla “Bayrağını Kap Gel, Vatan Sana Canım Feda” adı altında konvoy düzenledi. Afrin’de terör örgütlerine yönelik yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’na çeşitli sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerin desteği sürüyor. Hatay ve çevre illerden gelen motosiklet tutkunları, Zeytin Dalı Harekatı’na destek amacıyla “Bayrağını Kap Gel, Vatan Sana Canım Feda” adı altında ... Devamını Oku »

GÜMRÜK VE TİCARET BAKANI BÜLENT TÜFENKCİ, “AHİ DUASI ANITI”NI AÇTI

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Almacı Pazarı girişine Gaziantep Büyükşehir Belediyesince yaptırılan “Ahi Duası Anıtı”nı açtı. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, ahilik tohumu eğer bu topraklara atılmasaydı, bugün gazi şehrin,  ihracatta 5’inci olma gücüne ulaşamayacağını belirterek,  “En zor zamanımızda, ‘Şimdi Gaziantep zamanı’ dedik. Her mevsim Gaziantep, dedik. Şimdi ise, Almacı Pazarı’na gelme zamanı, Bakırcılar Çarşısı’na gelme zamanı diyoruz” ... Devamını Oku »

74 ÜLKENİN BÜYÜKELÇİSİ GAZİANTEP’TE

Türkiye İhracatçı Meclisi (TİM), Gaziantep Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) tarafından koordine edilen 74 ülkeden 44 büyükelçi ve ülke temsilcisinden oluşan 171 kişilik heyet, Gaziantep Buluşması kapsamında Zeugma Mozaik Müzesi’ni gezdi.  Dünya’nın en önemli merkezleri arasında yerini alan Tarihi İpek Yolu’nun üzerinde bulunan Gaziantep’in tanıtımına dönük düzenlenen 4’üncü Büyükelçiler Gaziantep Buluşması çerçevesinde hazırlanan iki günlük programda, ... Devamını Oku »

“ARANIZA ŞEYTAN SOKMAYIN”

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Yıllardır sizi birbirinize düşürüp Kendi iktidar alanlarını genişleterek , Kendilerini Gaziantep’in ve Türkiye’nin sahibi sanarak  ilçeleri parçalara bölen şeytanlara fırsat vermeyin onları aranıza sokmayın” dedi. Ak parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Nurdağında yapılan Ak Parti Nurdağı ilçe Teşkılatı 6. Olagan kongresinde oldukça sert konuşarak net mesajlar verdi. Nurdağ’lı ve İslahiye’lilerin Adam satmayacağını bunu bekleyenlerin ... Devamını Oku »

MUHTARLAR İDDİALI

Gaziantep’te yapılacak olan Muhtarlar arasındaki Futbol turnuvalarına hazırlanan Nurdağı Muhtarlar takımı oldukça iddialı. Gaziantep’te yapılacak olan İlçe Muhtarlar takımları arasındaki Futbol Müsabakalarında mücadele etmek üzere Nurdağ’lı muhtarlar tarafından kurulan Muhtarlar takımı 10 günlük Kurban bayramı tatilinin ardından çalışmalarına iddialı bir şekilde yeniden başladı. Nurdağı Kaymakamı Lokman Düzgün’ün sık sık antramanlarını ziyaret ederek destek olduğu ve motive ettiği Nurdağlı muhtarlar Şampiyonluk ... Devamını Oku »

BÜYÜKŞEHİR NURDAĞLI MUHTARLARI TATİLE GÖNDERDİ

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Nurdağ’ında görev yapan Muhtarlar ve aileleri Erzin’de Termal otel’e tatile gönderildi. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Nurdağında Görev yapan Mahalle muhtarları ile aileleri ilçemize yakın olan tatil beldesi Erzin’e bayram öncesinde tatile gönderildiler. Aileleri ile birlikte güzel bir tatil yapan Muhtarlar bu girişiminden dolayı Büyükşehir Belediyesine teşekkür ettiklerini söylediler. Konu ile ilgili Muhtarlar adına gazetemize açıklama yapan ... Devamını Oku »

BİRLİK VAKFI YETİM ÇOCUKLARA DOKUNDU

Birlik Vakfı İl Başkanı Mehmet Fatih Aslan, yetim çocuklarla iftarda bir araya gelerek onlarla birlikte iftarını açtı. Türkiye’nin en etkin ve aktif sivil toplum kuruluşlarının başında gelen Birlik Vakfı Gaziantep’te de çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kimsesiz ve yoksulların yanında olan Birlik Vakfı İl Başkanı Mehmet Fatih Aslan, ramazan ayında da yetim çocuklarla bir araya geldi. Gaziantep Birlik Vakfı yönetimi  Gaziantep’in ilçeleride ... Devamını Oku »

ÖĞRETMENLERDE MAAŞ KARŞILIĞI DERSLER TÜMBRANŞLARDA HAFTALIK 15 SAATE EŞİTLENMELİDİR

Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şube Başkanı Bekir Avan Milli Eğitim şurası öncesinde uyarılarda bulundu. Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şube Başkanı Bekir Avan  yaptığı açıklamada;Türk Eğitim-Sen olarak eğitimin ve eğitim çalışanlarının problemlerinin çözülmesi, yapılan haksızlıkların, ayrımcılıkların ortadan kaldırılması, alınacak hakların alınması ve eğitim çalışanlarının; özlük, mali, sosyal ve demokratik haklarının iyileştirilmesi için Sendikamızın kurulduğu 1992 yılından bu yana mücadele yürütmekteyiz. Daha iyi bir ... Devamını Oku »