Örnek Resim
Eğitim Genel Güncel SonDakika

EN İYİ NARKOTİK POLİSİ ANNE SEMİNERİ

İslahiye’de , ‘En İyi Narkotik Polisi Anne’ projesi eğitim programı gerçekleştirildi. İslahiye Kaymakamlığından yapılan açıklamada; İslahiye Kaymakamlığı ve İslahiye İlçe Emniyet Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen seminere Öğrenciler, Öğretmenler ve öğrenci velileri..

EN İYİ NARKOTİK POLİSİ ANNE SEMİNERİ

İslahiye’de , ‘En İyi Narkotik Polisi Anne’ projesi eğitim programı gerçekleştirildi.
İslahiye Kaymakamlığından yapılan açıklamada; İslahiye Kaymakamlığı ve İslahiye İlçe Emniyet Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen seminere Öğrenciler, Öğretmenler ve öğrenci velileri katıldılar.

​’Madde bağımlısı gençlerimize yöneltilen ‘Ailenizde uyuşturucu kullandığınızı ilk öğrenen kim oldu?’ sorusuna verilen cevaplarda ilk öğrenenlerin yüzde 72 ile anneler olduğu anlaşıldı. Bu mücadelede annesiz bir yere varamayız. O yüzden ‘En İyi Narkotik Polisi Anne’ projesi devreye girdi. Bu işin önleyici hizmet olarak yüzde 90’ı ailede başlıyor. Medeniyetimizde ve inancımızda aile kavramı önemlidir. Aile; sağlıklı, bilinçli ve huzurlu olursa güçlü olur. Aile güçlü olursa milletimiz de güçlü olur. Işığımız sönmeden 7 gün 24 saat kararlılıkla uyuşturucu ile mücadele için çalışıyoruz.’
Proje sunumunda konuşan Narkotik ekipleri; kutsal bir varlık olan annenin, yeri geldiğinde öğretmen kadar öğretici, doktor kadar şifacı ve narkotik polisi gibi araştırmacı olduğunu vurgulayarak, ‘İstatistiklere bakıldığında, uyuşturucu kullananların yüzde 88’i aileleriyle yaşıyor. Bu yüzden ailelerden destek istiyoruz. Çocuklarımızı korumak ve zehirden uzak tutmak için işbirliği yapmalıyız. dedi.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim
%d

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL