Örnek Resim
Ekonomi Genel Güncel SonDakika Yaşam

EKMEK ZAMMI YENİDEN GELDİ

Yaklaşık 15 gün önce yapılan ve Gaziantep Valiliği tarafından alınan Ekmek Zammı yeniden uygulamaya konuldu. Fırıncıların Talebi üzerine Esnaf odaları tarafından 15 gün önce verilen ve vatandaşların tepkisi üzerine Gaziantep..

EKMEK ZAMMI YENİDEN GELDİ

Yaklaşık 15 gün önce yapılan ve Gaziantep Valiliği tarafından alınan Ekmek Zammı yeniden uygulamaya konuldu.

Fırıncıların Talebi üzerine Esnaf odaları tarafından 15 gün önce verilen ve vatandaşların tepkisi üzerine Gaziantep Valiliği tarafından geri alınan Ekmek zammı yeniden geldi. Yeni zamlı tarifeye göre 200 Gramlık Francala ekmekler 2.50 Tl’den, Pide Ekmekler ise 2.25 Tl’den satılacak.

KASIM AYINDA DA ZAM YAPILMIŞTI

Türkiye genelinde en pahalı kentler arasında yer alan Gaziantep’te vatandaşlar, bugünden itibaren ekmeği zamlı aldı. Ülke genelinde olduğu gibi Gaziantep’te de yaşamın hemen her alanında görülen maliyet artışları ve zamlar, bir kez daha ekmeğe de yansıdı. Gaziantep Fırıncılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın yeni belirlediği tarifeye göre; daha önce 2 liradan satılan 200 gramlık francala ekmeğin fiyatı yükselerek 2 lira 50 kuruş, 150 gramlık pide ekmeğin fiyatı ise 2 lira 25 kuruş oldu. Francala ekmeğin kilosu 12 lira 50 kuruşa, pide ekmeğin kilosu ise 15 liraya yükseldi.

Vatandaşlar, ekmeğe geçtiğimiz Kasım ayında da zam yapıldığını belirterek, bu son zamma büyük tepki gösterdi. Ekmeğe yapılan yüzde 25’lik son zammı vicdansızlık olarak nitelendiren vatandaşlar, “Ekmeğimizden elinizi çekin. Milletin bir ekmeği kaldı, onu da elimizden almaya çalışıyorlar” dedi. Gaziantep’te iki hafta önce yine gündeme gelen ekmek zammı, vatandaşların tepkisi sonucu geri çekilmişti

PİDE’DEKİ ZAM ÇOK FAZLA

Ekmek’te yapılan zamların vatandaşın elinde kalan son kalenin yıkılması olduğunu ifade ederek, özellikle Pide Ekmeğe yapılan zamların çok fazla olduğunu söylediler.

1 Francalanın yaklaşık 2 Pide ekmek kadar doyurucu olduğunu ifade eden vatandaşlar Pide için 2 Tl’nin bile fazla olduğunu buna rağmen zam yapıldığını, yapılan zamlar sonrasında da Francala ekmeğin Kilosunun 12.50 Tl, Pidenin kilosunun 15 Tl olmasının anlamsız olduğunu ifade ettiler.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim
%d

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL