Örnek Resim

ECZANELER KAPALI VATANDAŞ MAĞDUR

6 Şubat 2023 Tarihinde Kahramanmaraş Merkezli Yaşanan Depremin Vurduğu İslahiye’li vatandaşları bugünlerde İslahiye’de eczanelerde vuruyor. 6 Şubat 2023 Tarihinde Kahramanmaraş Merkezli 7.7 ve 7.6 Şiddetindeki depremlerin ardından İslahiye’de binaların neredeyse..

ECZANELER KAPALI VATANDAŞ MAĞDUR

6 Şubat 2023 Tarihinde Kahramanmaraş Merkezli Yaşanan Depremin Vurduğu İslahiye’li vatandaşları bugünlerde İslahiye’de eczanelerde vuruyor.

6 Şubat 2023 Tarihinde Kahramanmaraş Merkezli 7.7 ve 7.6 Şiddetindeki depremlerin ardından İslahiye’de binaların neredeyse yarısı yıkılmış, binlerce insan hayatını kaybetmiş, halk büyük bir felaket yaşamıştı.

Ülkemizde Yaşanan Asrın felaketinden sonra Başta sağlık bakanlığı olmak üzere farklı gönüllü kuruluşlar tarafından ilçemizde sahra hastanesi, kurulumu, hasar gören İslahiye Devlet hastanesinin tamiratı ve hizmete açılması ile birlikte depremde mağdur olan vatandaşların tedavi süreci başlamış ve İslahiye Devlet hastanesi bahçesine kurulan seyyar eczane ile de vatandaşların ilaçları temin edilmişti.

Depremden 1 ay sonra ilçedeki bazı eczanelerin açılacağını söylemesi sonrasında Hafta başı itibarıyla İlçemizdeki Devlet Hastanesi bahçesindeki Çadır Eczanesi kapatılarak ilçeden taşındı.

Devlet hastanesi bahçesindeki Çadır Hastanenin kapatılması ile birlikte Vatandaşlar Mağdur olmaya başladılar. Çünkü İlçedeki yıkımdan etkilenmeyen eczanelerde eczaneyi açarak vatandaşın hizmetine sunmadılar.

Depremden bir ay sonrasında İslahiye’de faaliyete başlayan Şifa Eczanesi, Eylül Eczanesi ve Esra eczaneleri açıldı. Fakat gelin görün kü bu eczaneler gündüz açık ama akşam kapalılar. Akşam saatlerinde rahatsızlanarak hastaneye giden vatandaşlar ellerinde reçetelerle sokaklara düşerek eczane arıyorlar ama açık eczane yok. Dolayısıyla vatandaşlarda mağdur oluyorlar.

Akşam acil bir ilaç lazım olsa İnsanlar Resmen Ölüme terk edilmiş oluyorlar.

VALİ BEY VE ECZACILAR ODASINI GÖREVE ÇAĞIRIYORUZ

İslahiye Halkı deprem dolayısıyla Binlerce Yakınını kaybetti, İlçenin Konut stoğunun yarısından fazlası yıkıldı. İnsanlar birde ilaç olmadığı için ölüme terk edilmesin.

Gaziantep Valimiz Sayın Davut Gül, ve Gaziantep Eczacılar odası başkanını İslahiye’de gece Nöbetçi eczacı uygulamasının başlatılarak vatandaşın mağduriyetlerine son vermeleri için göreve davet ediyoruz.

Eğer özel eczanelerde Nöbetçi eczane uygulaması başlatamıyorlarsa Devlet hastanesi bahçesinde daha önce kurulan ama sonra Kaldırılan Çadır eczanenin yeniden hizmete açılmasını sağlamalarını talep ediyoruz.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim
%d blogcu bunu beğendi:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL