Örnek Resim
Ekonomi Genel Güncel Siyaset SonDakika Yaşam

DOLMUŞÇULAR NEDEN GÜZARGAHINA UYMUYOR?

6 Şubat 2023 tarihinde İlçemizde yaşanan deprem felaketi sonrasında İslahiye’de çalışan şehiriçi dolmuşları güzergahlarına neden uymuyorlar? 6 Şubat 2023 tarihinde İlçemizde yaşanan deprem felaketi sonrasında İslahiye’de çalışan şehiriçi dolmuşları güzergahlarına..

DOLMUŞÇULAR NEDEN GÜZARGAHINA UYMUYOR?

6 Şubat 2023 tarihinde İlçemizde yaşanan deprem felaketi sonrasında İslahiye’de çalışan şehiriçi dolmuşları güzergahlarına neden uymuyorlar?

6 Şubat 2023 tarihinde İlçemizde yaşanan deprem felaketi sonrasında İslahiye’de çalışan şehiriçi dolmuşları güzergahlarına neden uymuyorlar?

6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan deprem felaketi sonrasında İslahiye’de farklı hatlarda çalışan Şehiriçi dolmuşları daha önce İslahiye Belediyesi ve Ukeme tarafından belirlenen dolmuş yol güzergahlarına uymuyorlar.

Başta Boğaziçi, Altınüzüm, Yeşilyurt, Hatay ve civar köylerden gelen dolmuşların şehir içinde yolcu almasını sorun haline getiren şehiriçi dolmuşçular, diğer dolmuşların şehir içinde yolcu almayı bırakması sonrasında yaşanan deprem felaketinin ardından yalnızca Ana alterne uzun yol dolmuşlarına altarnatif hat ve güzergahlarda çalışıyorlar.

Daha önce Serinevler toki bölgesinden kalkan bir dolmuş Yeni mahalle caminin oradan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarına inerek Sıdıka Tayyar Caminin yanından Şehir merkezine, oradan da Hastane güzergahına hareket ediyorlardı. Yine Aynı yerden kalkan bir diğer dolmuş ise yeni Mahalle Caminin oradan Hürriyet mahallesine geçerek Oradan Aydınlık Mahallesinden geçerek şehir merkezine uğrayıp yoluna devam ediyordu şimdi başta bu iki güzergah olmak üzere dolmuşçular hiç birisine uğramıyorlar.

Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı ve Sıdıka Tayyar Camisinin olduğu bölgede başta Mezarlık ve ilçenin tek büyük camisinin bulunmasının yanında aynı bölge içerisinde 7 tane okul ve 1 sağlık merkezi bulunuyor.  Buralarda işi olan vatandaşlar buraya ulaşmak için önce kilometrelerce yürüdüklerini sonrasında ise yine metrelerce yürümek zorunda kaldıklarını ifade ederek , sorunun çözümü için yetkilileri göreve davet ettiklerini söylediler.

 

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL