Örnek Resim
Ekonomi Genel Güncel SonDakika Teknoloji

DİKİŞ MAKİNALARI ONA EMANET

İslahiye’de, çocukluğunda başladığı dikiş makinesi tamirini 50 yıldır sürdüren Nuri Şimşek zamana meydan okuyor. İslahiye Yeni Mahalle’deki bir arkadaşına ait iş yerinde kendisine ayrılan alanda arızalı dikiş makinelerini tamir eden..

DİKİŞ MAKİNALARI ONA EMANET

İslahiye’de, çocukluğunda başladığı dikiş makinesi tamirini 50 yıldır sürdüren Nuri Şimşek zamana meydan okuyor.

İslahiye Yeni Mahalle’deki bir arkadaşına ait iş yerinde kendisine ayrılan alanda arızalı dikiş makinelerini tamir eden 60 yaşındaki Nuri usta, ailesinin geçimini bu işten sağlıyor.

Dikiş makinesi tamirine 10 yaşında başladığını ve 5 çocuğunu da bu işten kazandığı parayla üniversitede okuttuğunu ifade eden Şimşek, mesleğini çok sevdiğini söyledi.

Şimşek, küçüklüğünden bu yana elinin tamir işlerine yatkın olduğunu anlatarak, “Kendimi geliştirdim, parçalar alarak tamir işine başladım. İslahiye’de, bölgede bu işi yapan benden başkası kalmadı. Teknolojinin gelişmesiyle bu işe rağbet azaldı. Ben de gücümün yettiği yere kadar yapmaya devam edeceğim.” diye konuştu.

Şimşek, gelişen teknolojiyle dikiş makinesi ustalarının sayısının her geçen gün azaldığını, meslekte çırak da yetişmediğini sözlerine ekledi.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim
%d blogcu bunu beğendi:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL