Örnek Resim
Ekonomi Genel Güncel Siyaset SonDakika

DEPREMZEDE ÖĞRETMENLERE YÜKSEK HİZMET PUANI

Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ve Gaziantep’in İslahiye ve Nurdağı ilçelerindeki Öğretmenlere Yüksek Hizmet Puanı verileceği açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı, Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ve Gaziantep’in İslahiye ile Nurdağı ilçelerinde görev..

DEPREMZEDE ÖĞRETMENLERE YÜKSEK HİZMET PUANI

Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ve Gaziantep’in İslahiye ve Nurdağı ilçelerindeki Öğretmenlere Yüksek Hizmet Puanı verileceği açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ve Gaziantep’in İslahiye ile Nurdağı ilçelerinde görev yapan veya yeni göreve başlayacak öğretmenlerin daha yüksek hizmet puanı alacağını açıkladı. Bu düzenleme, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli depremlerden ağır derecede etkilenen bölgeleri kapsamaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı ,  Adıyaman ,Hatay , Kahramanmaraş , Malatya  ve Gaziantep’in İslahiye ile Nurdağı ilçesinde görev yapan veya yeni göreve başlayacak öğretmenlerin daha yüksek hizmet puanı alacağını açıkladı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Milli Eğitim Bakanlığı, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli depremlerden ağır derecede etkilenen yerlerin hizmet bölgelerine ilişkin düzenlemeye gitti. Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Değişiklikle; Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya ile Gaziantep’in İslahiye ve Nurdağı ilçeleri, 1 Eylül 2023’ten itibaren 3 yıl süreyle üçüncü hizmet bölgesi olarak değerlendirilecek. Bu yerlerin geçici süre ile üçüncü hizmet bölgesine çıkarılmasıyla, burada görev yapan öğretmenler ile yeni göreve başlayacak öğretmenlerin daha yüksek hizmet puanı alması sağlanacak.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim
%d

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL