Örnek Resim
Genel Güncel Siyaset SonDakika

DEPREMDE KAPANAN İKİ MAHALLEYE YENİ YOL AÇILDI

İslahiye’de, 6 Şubat 2023’te meydana gelen depremlerin şiddetiyle meydana gelen heyelan nedeniyle kapanan İdilli ve Köklü mahallelerinin yolu ekiplerin 15 ay süren çalışması sonucu yapılan 3 kilometrelik yeni yol ulaşıma..

DEPREMDE KAPANAN İKİ MAHALLEYE YENİ YOL AÇILDI

İslahiye’de, 6 Şubat 2023’te meydana gelen depremlerin şiddetiyle meydana gelen heyelan nedeniyle kapanan İdilli ve Köklü mahallelerinin yolu ekiplerin 15 ay süren çalışması sonucu yapılan 3 kilometrelik yeni yol ulaşıma açıldı.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023’te meydana gelen depremler ile Değirmencik ve İdilli mahalleleri arasındaki alanda jeolojik hareketlenme nedeniyle yolun iki yakasındaki dağlardan 1’i yıkıldı. Yıkılan dağdan kopan kaya parçaları ile İdilli ve Köklü Mahallelerine ulaşımı sağlayan yol kapandı. Bölgede kopan parçaların dere yatağını doldurması ile de 50 metre yükseklik oluşmasıyla doğal göl oluştu.

İslahiye Belediyesi Fen İşleri ekipleri, mevsimsel şartlar nedeniyle zaman zaman ara verdiği ve 15 ay süren 3 kilometrelik yeni yol açma çalışmalarını tamamlayarak ilçe merkezine iki mahallenin ulaşımını sağlayan yol stabilize olarak hizmete açıldı.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL