Örnek Resim

DEPREMDE HASAR ALAN BİNA RÜZGARLA YIKILDI

İslahiye Ulus Caddesinde bulunan İşyerleri ve Dershanenin bulunduğu binalar depremde agır hasar almıştı. Depremde hasar alan binalar rüzgarla birlikte yıkılırken, etrafta korku ve paniğe neden oldu. 6 Şubat 2023 tarihinde..

DEPREMDE HASAR ALAN BİNA RÜZGARLA YIKILDI

İslahiye Ulus Caddesinde bulunan İşyerleri ve Dershanenin bulunduğu binalar depremde agır hasar almıştı. Depremde hasar alan binalar rüzgarla birlikte yıkılırken, etrafta korku ve paniğe neden oldu.

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş Merkezli olarak meydana gelen depremler ile birlikte İslahiye’de çok sayıda bina ve işyeri yıkılmış, çok sayıda yer ise hasar almıştı.

İslahiye Hacı Ali Öztürk Mahallesi ve Cumhuriyet Mahallesinin kesişim noktasında bulunan ve çarşı merkezi kabul edilen Ulus Caddesindeki birisi 4 katlı ve diğer 2 katlı olan iki bina ile birlikte altında bulunan çok sayıda işyeri de rüzgarla birlikte yıkıldı.

Binaların yıkılma anı olay yerinden geçen vatandaş tarafından cep telefonu kamerası ile saniye saniye kaydedildi.

Binanın yıkılması ile birlikte olay yerine çok sayıda Polis, sağlık ekipleri sevk edildi.

BAŞKAN VE KAYMAKAM OLAY YERİNE GELDİ

İslahiye Ulus Caddesinde iki binanın yıkılması ile birlikte İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural ve İslahiye Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu olay yerine geldiler.

Olay yerinde inceleme yapan Başkan ve kaymakam vatandaşlar ile görüşerek yıkım esnasında zarar gören işyerlerinin yıkılması konusunda olay yerine iş makinası gelmesinin talimatını verdiler.

GECE KONTROLLÜ YIKIM

Depremde agır hasar alan iki binanın yıkılması ile birlikte çevrede ciddi sıkıntı olması sonrasında çok tehlike arz eden bazı kısımlar yıkıldı.

BAŞKAN HAYAT KURTARDI

Ulus Caddesinde bulunan işyerlerinin ağır hasarlı olması dolayısıyla Esnaflara işyerlerini boşaltmaları konusunda yaklaşık1 aydır temaslarda bulunan Belediye Başkanı Kemal Vural, muhtemel bir can kaybı yaşanmasını engelledi.

5 Temmuz 2023 tarihinde saat 12:00 sularında İşyeri sahibi olan Halil İbrahim Gelebek ile işyerini taşıması konusunda anlaşma sağlamış , sonrasında ise  Belediye Başkanı Kemal Vural, Yıkımlardan Sorumlu Kaymakam Murat Çürük olay yerinde incelemelerde bulunmuş ve yıkım ekibine biran evvel yıkılması talimatını vermişlerdi.

BÖLGEDE GÜVENLİK ÖNLEMİ ALINDI

Ulus Caddesinde meydana gelen yıkım olayı sonrasında Polis bölgede geniş güvenlik önlemleri aldı ve güvenlik şeridi çekti.

VATANDAŞ’TAN BAŞKAN VURAL’A TEŞEKKÜR

Ulus Caddesinde yıkılan binaların altında işyeri olan Hırdavat malzemeleri satıcısı Halil İbrahim Gelebek, olay sonrasında İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural’a teşekkür etti.

Gelebek, Belediye Başkanı Kemal Vural ve Kaymakam bey yaklaşık 1 aydır bizi işyerini boşaltmamız konusunda uyarıyordu. Sonunda boşaltmaya karar verdik. İki gün önce işyeri için konteyner gönderdiler. Allah Başkan beyden razı olsun. Bugün can kaybı ve çok fazla mal kaybı yaşamadıysak bunu başkan bey’e borçluyuz dedi.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim
%d

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL