Örnek Resim
Genel Güncel Sağlık Siyaset SonDakika

DEPREMDE GÖREV YAPANLARA TEŞEKKÜR BELGESİ VERİLDİ

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından  İslahiye’de Ohal valisi olarak görev yapan Muş Valisi Avni Çakır, bölgede görev yapan Muş’taki gönüllülere ve kamu personeline teşekkür belgesi verdi. Kahramanmaraş..

DEPREMDE GÖREV YAPANLARA TEŞEKKÜR BELGESİ VERİLDİ

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından  İslahiye’de Ohal valisi olarak görev yapan Muş Valisi Avni Çakır, bölgede görev yapan Muş’taki gönüllülere ve kamu personeline teşekkür belgesi verdi.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından  İslahiye’de Ohal valisi olarak görev yapan Muş Valisi Avni Çakır, bölgede görev yapan Muş’taki gönüllülere ve kamu personeline teşekkür belgesi verdi. AFAD İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen programda, depremlerde görev yapanlara teşekkür edildi ve önemli bir sınavı başarıyla geçtikleri vurgulandı.

AFAD Muş İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü” çerçevesinde “asrın felaketi” olarak hafızalarda yer edinen 6 Şubat depremlerinde aktif görev alanlar için program düzenlendi.

AFAD Koordinasyon Merkezi’nde düzenlenen programda Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremde görev aktif görev alan gönüllülere ve kamu personellerine “teşekkür” belgesi takdim edildi.  AFAD  gönüllülerinin önemli olduğunu vurgulamak amacıyla bir araya geldiklerini söyleyen Muş Valisi Avni Çakır, 6 Şubat depremlerinden sonrası İslahiye’de 45 gün görev yaptığını vurgulayarak, “Tam da ülkenizin size ihtiyaç duyduğu bir anda en çok ihtiyaç duyulan insanların arasında mesai harcamak, o insanların yarasına merhem olmak, vermiş olduğu gururla iç huzuru hissettim. Bölgenin kendisine gelmesi uzun yıllar alacak ama bu anlamda devletimizin yaptığı konutlarda teslim edilmeye başlandı. Deprem bölgesinde görev yaptıktan sonra gönüllü arkadaşlarımıza duyduğum saygınlık daha da arttı. Afet sürecinde Türkiye çok ciddi bir sınava maruz kalmış ama bu sınavı başarı ile vermiştir. Bu anlamda kamunun ve özelin müthiş bir işbirliği olmuştur. Bu dediklerimi anlamak için afet bölgesini görmek ve anlamak lazım. Türkiye nüfusunun yaklaşık yüzde 15’i etkilenmişti” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Çakır, gönüllülere ve kamu çalışanlarına teşekkür belgesini verdi. Törene, Muş Garnizon Komutanı Albay Ali Osman Sağlam, İl Jandarma Komutanı Albay Mehmet Kasım Ermiş, İl Emniyet Müdürü Serkan Karaman, Muş Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Kantar, AFAD arama kurtarma ekibi, gönüllüler ve kurum amirleri katıldı.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL