Örnek Resim
Genel Güncel Siyaset SonDakika Yaşam

CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI FUAT OKTAY GAZİANTEP’TE

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, bir dizi temaslarda bulunmak üzere bugün akşam saatlerinde Gaziantep’e geldi. Havalimanında Vali Davut Gül, TBMM İdare Amiri Ali Şahin, Gaziantep Milletvekilleri Ahmet Uzer, Mehmet  Erdoğan, Abdullah..

CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI FUAT OKTAY GAZİANTEP’TE

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, bir dizi temaslarda bulunmak üzere bugün akşam saatlerinde Gaziantep’e geldi.
Havalimanında Vali Davut Gül, TBMM İdare Amiri Ali Şahin, Gaziantep Milletvekilleri Ahmet Uzer, Mehmet  Erdoğan, Abdullah Nejat Koçer, Derya Bakbak, Müslüm Yüksel, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, İlçe kaymakamları ve belediye başkanları ile siyasi parti temsilcileri ve ilgili kurum amirleri tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Gaziantep’te şehit ve gazi aileleri ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
Bir restoranda gerçekleşen programa Fuat Oktay’ın yanı sıra, kendisini karşılayan heyet ile birlikte şehit ve gazi aileleri katıldı.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Evliya Çelebi’nin seyahatnamesinde Gaziantep için “Şehr-i Ayıntab-ı Cihan”, dünyanın göz bebeği ifadesini kullanarak, şunları dile getirdi: “Gaziantep’in her yönüyle destan, bağı bostanı gülistan, insanı candandır. Çağlar boyunca doğuyla batının geçiş noktası olmuş kadim sokaklarını, ticaret kervanlarını ağırlamış hanlarını, hamamlarını, kastellerini mi anlatalım. Tarihinden mi kültüründen mi vatanperverliğinden mi başlayalım. Molla Mehmet’i, Şehit Kamil’i, Şahin Bey’i, Özdemir ve Albay İrfan Beyleri, bu gazi şehrin binlerce kahramanından hangi birini analım. Burası Milli Mücadelenin en önemli safhalarından birinin, şanı büyük Antep savunmasının destanlaştığı yerdir. Memleket kadar büyük yumruklarıyla Antep’in savunmasında yer alan tüm kahramanları rahmetle yad ediyorum. Rabbim kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizin, ahirete irtihal etmiş gazilerimizin mekanlarını cennet, makamlarını ali eylesin. Rabbim bizleri de şehitlerimizin mübarek yolundan ayırmasın.”
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ‘İşimiz, Millete Hizmet’

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Türkiye’nin dört bir yanında mega projeler ile millete hizmet götürdüklerini belirterek, Gazi Şehrimiz ile ilgili yatırımlardan şöyle bahsetti:
“Gaziantep, potansiyeli ve üretkenliğiyle kalkınma hamlemizden en çok istifade eden illerimizin başında geliyor. Yüz yıl önce şanlı bir direnişle destan yazan Gaziantep, bugün de başta sanayisiyle, tarımıyla, üretimiyle tarih yazmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanımız geçtiğimiz Aralık ayında Antep’te toplam yatırım bedeli 15 milyar lirayı bulan 300 yeni fabrikanın açılışını gerçekleştirmişti. Gaziantep’e söz verdiğimiz 6 millet bahçesinden 4’ünü bitirip bu güzel şehrimize kazandırdık. Eski stat yerine yapılan millet bahçemizin inşası hızla sürüyor. TOKİ eliyle Gaziantep’te adeta şehir içinde şehirler kurduk; ayrıca devam eden birçok projelerden bahsederek, Gaziantep’in bereketine bereket katacağız.”
Şehit ve Gazi ailelerini kastederek Gaziantep’te bizler bir aileyiz ve bu aile 84 milyona emanet bir aile diyerek konuşmasına başlayan Vali Davut Gül ise sözlerine şöyle devam etti: “Sayın Cumhurbaşkanı vekilim illeri ziyaret ederek gerek vatandaşlarımızla gerek öğrencilerimiz ve şehit, gazi yakınlarıyla birçok iftar programlarına katılıyor. Bizlerde kendisine iftar programının içeriğini bahsettiğimizde özellikle şehitlerimizin muhterem yakınlarıyla gazilerimizle bir araya gelmek istedi.
Bu vesileyle Sayın Cumhurbaşkanı Yardımcımıza bizleri şereflendirdiği için teşekkür ediyor, Şehitlerimize Allah’tan rahmet gazilerimize sağlık sıhhat, afiyetler diliyor hepinize saygılarımı sunuyorum.” dedi
Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise: “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu bereket mevsimi olan Ramazan ayının son günlerinde Sayın Cumhurbaşkanı Yardımcımızı, siz değerli şehit aileleri ve gazilerimizle bir arada ağırlamaktan gurur ve onur duyuyorum. Yeni umutlarla bayramı karşılamaya hazırlanırken, ramazanın bu manevi ikliminin tüm aylara yayılmasını diliyor birlik ve beraberliğimizi daim olmasını temenni ediyorum” dedi.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, iftar yemeğinin hemen ardından beraberindeki heyetle birlikte Ali Nacar Camisine geçerek teravih namazını kıldı. Akabinde Kale Altında oluşturulan Ramazan Sokağında vatandaşlarla bir araya gelen Oktay, gençlerle sohbet ederek fotoğraf çektirdi.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim
%d

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL