Örnek Resim
Genel Güncel SonDakika Yaşam

ÇANAKKALE KUTSAL BİR DESTAN, ONURLU BİR MÜCADELENİN ADIDIR

İslahiye Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu 18 Mart Çanakkale zaferinin Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. İslahiye Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu 18 Mart Çanakkale zaferinin Yıldönümü dolayısıyla  yayınladığı mesajında; Türk ve dünya tarihinin önemli..

ÇANAKKALE KUTSAL BİR DESTAN, ONURLU BİR MÜCADELENİN ADIDIR

İslahiye Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu 18 Mart Çanakkale zaferinin Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

İslahiye Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu 18 Mart Çanakkale zaferinin Yıldönümü dolayısıyla  yayınladığı mesajında; Türk ve dünya tarihinin önemli bir dönüm noktası olan Milli şahlanışın başlangıcı 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi, tarihte eşine rastlanılmayacak kadar vatan sevgisi, cesaret, azim ve kahramanlığın zirveye çıktığı, kutsal bir destanın ve onurlu bir mücadelenin adıdır.

Çanakkale Destanı; tarih boyunca istiklalini her şeyin üstünde tutan, vatan topraklarımızı savunmak ve korumak için canını ortaya koymaktan çekinmeyen, hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiş Türk milletinin kahramanlık örneklerinden biri olarak tarihimizin şerefli sayfalarında altın harflerle yerini almıştır. Bu şanlı destanımızın her satırında; aziz şehitlerimiz, kahraman gazilerimiz ve milletimizin onuru ve vatanı uğruna neler yapabileceği tüm dünyaya anlatılmıştır.

19 Şubat 1915 tarihinde başlayan ve tarihin en şiddetli deniz ve kara muharebesinin yaşandığı, Çanakkale’de askerine “Ben size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum” emri veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri dehası ile Türk askerinin vatan sevgisi devletimizin bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını feda ederek “Çanakkale Geçilmez” gerçeğini tüm dünyaya göstermiştir. Çanakkale’yi geçilmez kılan ise adını tarihe yazdıran askerlerimizin ‘ölürsek şehit kalırsak gazi oluruz’ inancı olmuştur.

Bugün bizlere düşün görev ise muazzam vatan azmi ve sarsılmaz bir kararlılık ile elde edilen Çanakkale ruhunu yaşatarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünü birlik, beraberlik ve milli değerlerimize sahip çıkarak bizden sonraki nesillere emanet etmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. Yıldönümünü kutluyor, bu toprakları bize mukaddes kılan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Dedi.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL