Örnek Resim
Genel Güncel Köşe Yazısı

ÇADIRKENT’İN EŞYALARI ÇALINDI MI?

İslahiye Çadırkent’in kapanmasının ardından yıllar geçmesine rağmen bir türlü değerlendirilemeyen İslahiye çadırkent’te bulunan ve Milyarlarca Lira’ya mal olan Eşyalar Nerede? Bu Eşyalar Çalındı mı? Karkamış’ta çadır kentin malzemelerinin çalınıp hurdacılara..

ÇADIRKENT’İN EŞYALARI ÇALINDI MI?

İslahiye Çadırkent’in kapanmasının ardından yıllar geçmesine rağmen bir türlü değerlendirilemeyen İslahiye çadırkent’te bulunan ve Milyarlarca Lira’ya mal olan Eşyalar Nerede? Bu Eşyalar Çalındı mı?

Karkamış’ta çadır kentin malzemelerinin çalınıp hurdacılara satılması üzerine başlatılan operasyonda bir kişinin tutuklanmasının ardından yeni iddialar gündeme gelmiş, Gaziantep Genelinde kurulan İslahiye ve Nizip Çadırkentlerinde de inceleme yapılacağı ifade edilmişti.

İslahiye’de kurulan ve Kuruluş aşamasında devletimizin Milyarlarca lira para Harcadığı İslahiye Çadırkentlerin yerinde Yeller eserken Çadırkentler’de bulunan eşyaların Kampların kapatılmasının ardından akıbetlerinin ne olduğu ise henüz belli değil.

Karkamış Çadırkenti ile ilgili JASAT Timlerinin yaptığı çalışmada çadır kentten çıkan birçok parçanın hurda adı altında Gaziantep’te satıldığı tespit edilmiş AFAD İl Müdürlüğü Karkamış Geçici Konaklama Merkezi’ndeki hırsızlık olayıyla ilgili mahkemeye çıkarılan A. D. Tutuklanarak cezaevine gönderilmiş olayın geniş çaplı soruşturulduğu bilgisine yer verilmişti.

Olayın üzerinden aylar geçmesine Rağmen İslahiye Çadırkent’in akıbeti ile ilgili ise Ne Afad il Müdürlüğü, Ne İslahiye Kaymakamlığı nede başka bir yetkili tarafından açıklama hala yapılmadı.

Bana gelen Bilgilere göre İslahiye Çadırkent’in durumu Karkamış Çadırkent’e RAHMET OKUTACAK halde. Yani çok daha kötü.

Ne Çadırkent’te doğru dürüst malzeme kalmış, nede malzemelerin nere gittiği belli.  Yine bana Gelen iddialara göre Çadırkent’te bulunan Yükte hafif parada agır olan hiçbirşeyin kalmadığı yönünde. Mesala Kamptaki Mini Buzdolapları, Elektrikli Sobalar, Demir Paletler, Çadır Demirleri, Petekler. Hatta Sahra Hastanesi malzemeleri Bir varmış bir yokmuş olmuş.

İslahiye Çadırkent’te bulunan bazı malzemelerin farklı kurumlara gidecek adı altında Çadırkent’ten çıkarıldığı islahiye ve Kahramanmaraş bölgesi başta olmak üzere bazı hurdacılara ve ikinci el eşya alım satımı yapan kişilere satıldığı iddiaları oldukça ciddi boyutta.

İslahiye Çadırkent’ten En son 26-27-28-29 Mart  Tarihlerinde 2 sefer Tır,2 Sefer Kamyon,3 Sefer’de kamyonet ile eşya çıkarıldığı iddia ediliyor? Peki bu çıkarılan eşyalar nerede? Bu eşyaların araçlarla Kahramanmaraş’a  götürüldükleri iddia ediliyor.

Bu konuda Kamptan eşyaların çıkarıldığı süreçte ilçedeki yetkililere farklı kaynaklar tarafından bilgi aktarımı oldumu? Olduysa yetkilierkonu ile neden ilgilenmediler? Olmadıysa Koca kamp gündüz gözü boşaltılırken kimse nasıl veya niçin görmüyor?

Çadırkent’le ilgili detaylı bilgiler geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Ancak Bu konuda Yetkililerden de bir açıklama bekliyorum. Zira orada bulunan malzemeler bu MİLLETİN VERGİLERİ ile alındı. Akıbetini öğrenmekte milletimizin en doğal hakkıdır.

 

 

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL