Örnek Resim

BÜYÜKŞEHİR’DEN MECLİS KARARLARININ YAYINLANMASI KARARI

Gaziantep Büyükşehir ve Merkez İlçe Belediyeleri Belediye Meclis kararlarının Basın İlan Kurumu aracılığıyla Gazetelerde yayınlanması kararı aldı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından “ Belediye Meclis toplantılarında alınan kararların” yerel gazetelerde yayınlanarak..

BÜYÜKŞEHİR’DEN MECLİS KARARLARININ YAYINLANMASI KARARI

Gaziantep Büyükşehir ve Merkez İlçe Belediyeleri Belediye Meclis kararlarının Basın İlan Kurumu aracılığıyla Gazetelerde yayınlanması kararı aldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından “ Belediye Meclis toplantılarında alınan kararların” yerel gazetelerde yayınlanarak vatandaşların bilgilendirilmelerinin sağlanması kararı alındı.

Türkiye Genelinde İstanbul, Ankara, İzmir ve Birçok belediye tarafından uygulanan Aylık Belediye meclis kararlarının Yerel Gazetede yayınlanarak vatandaşların bilgilendirilmesinin sağlanması uygulamasının ardından Gaziantep Büyükşehir Belediye meclisi’ de bu yönde bir karar aldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclisinin aldığı bu karara göre Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclisinde alınan kararlar Basın İlan Kurumu aracılığı ile il genelindeki Resmi İlan yayınlama hakkına haiz gazetelerde yayınlanmış olacak. Bununla birlikte hem vatandaşlar Belediye Meclis kararları hakkında bilgi sahibi olurken, hem de Büyükşehir belediyesi yerel gazeteleri desteklemiş olacak.

ŞAHİNBEY VE ŞEHİTKAMİL’DE KARAR ALDI

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin Belediye Meclis kararlarının Gazetelerde yayınlanması kararının ardından Gaziantep Merkez ilçelerden Şahinbey ve Şehitkamil  Belediyeleri de Belediye Meclis kararlarının Resmi ilan yayınlama hakkına haiz yerel gazetelerde yayınlanmasına karar verdi.

NİZİP BELEDİYESİ HERŞEY İHALE İLE OLCAK DEDİ

Büyükşehir ve Merkez İlçe belediyelerinin bu kararı ile eş zamanlı olarak Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı’da Belediyenin iğneden ipliğe tüm mal ve hizmet alımlarının 4734 sayılı kamu ihale kanunu kapsamında açık ihale usulü ile yapılmasına karar verdi.

İSLAHİYE VE NURDAĞINDAN DA BENZER UYGULAMA BEKLİYORUZ

Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclisinin, Belediye Meclis kararlarının resmi ilan yayınlama hakkına haiz yerel gazetelerde yayınlanması kararı almasının ardından Şahinbey ve Şehitkamil Belediyelerinin de aynı doğrultuda karar almasından sonra İslahiye ve Nurdağı Belediyelerinin de Belediye Meclis kararlarının Yerel Gazetede yayınlanması yönünde karar alması bekleniyor.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL