Örnek Resim
Ekonomi Genel Güncel SonDakika Teknoloji

BUĞDAY VE ARPA HASADI BAŞLADI

İslahiye’de ve  Nurdağında  225 bin dekar buğday ile 21 bin 500 dekar arpa ekili alanda hasat başladı. İslahiye’de ve  Nurdağında  225 bin dekar buğday ile 21 bin 500 dekar arpa..

BUĞDAY VE ARPA HASADI BAŞLADI

İslahiye’de ve  Nurdağında  225 bin dekar buğday ile 21 bin 500 dekar arpa ekili alanda hasat başladı.

İslahiye’de ve  Nurdağında  225 bin dekar buğday ile 21 bin 500 dekar arpa ekili alanda hasat mevsiminin başlaması dolayısıyla Ata tohumculuk tarafından hasad günü yapıldı.

Ata Tohumculuk tarafından Nurdağında yapılan Hasat şenliğine

Nurdağı Kaymakamı Sinan Korkmaz, Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak, Nurdağı Ziraat Odası Başkanı Kemal Belpınar, İslahiye Ziraat Odası Başkanı Mehmet Köse, Nurdağı İlçe Tarım Müdürü Bülent Şerafettinoğlu, Daire müdürleri ve çiftçiler katıldılar.

İslahiye Ziraat Odası Başkanı Mehmet Köse, gazetecilere, her iki ilçede devam eden hasatta buğdayda dekar başına 600 ila 700 kilogram, arpa için ise 350 ila 450 kilogram rekolte beklendiğini, bunun da üreticiyi sevindirdiğini kaydetti.

İslahiye Örtülü Mahallesi’ndeki buğday üreticisi Ali Demir (40) de temel gıda maddesi olan buğdayın önemine dikkati çekerek, salgın döneminde de üretimden asla vazgeçmediklerini belirtti.

Demir, mevsim şartlarına göre ürünün rekoltesi ve fiyatının normal olduğunu söyledi.

Çiftçi Mehmet Demir (67) de “Hükümetin fiyatları önce açıklaması çiftçiyi rahatlattı. Eğer önce açıklanmasaydı özel sektör tüccarları, çiftçiyi zor durumda bırakabilirdi. Ürünümüz daha ucuza giderdi. Ayrıca verilen destekler de çiftçi için çok faydalı oldu.”

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim
%d blogcu bunu beğendi:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL