Örnek Resim

BİR TARAFTA ŞEHİTLERİMİZİN YASI DİĞER TARAFTA İSLAHİYE HEM’DEN DAVUL ZURNALI AÇILIŞ

BİR TARAFTA ŞEHİTLERİMİZİN YASI DİĞER TARAFTA İSLAHİYE HEM’DEN DAVUL ZURNALI AÇILIŞ Türkiye’nin Peçne Kilit operasyonunda 5 Şehit haberi ile yasa büründüğü bir gün İslahiye Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından yapılan..

BİR TARAFTA ŞEHİTLERİMİZİN YASI DİĞER TARAFTA  İSLAHİYE HEM’DEN DAVUL ZURNALI AÇILIŞ

BİR TARAFTA ŞEHİTLERİMİZİN YASI DİĞER TARAFTA

İSLAHİYE HEM’DEN DAVUL ZURNALI AÇILIŞ

Türkiye’nin Peçne Kilit operasyonunda 5 Şehit haberi ile yasa büründüğü bir gün İslahiye Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından yapılan Davul zurnalı ve halaylı sergi vatandaşların tepkilerine neden oldu.

Ülkemizin iç ve dış güvenliğinin sağlanması için başlatılan Pençe- Kilit operasyonu kapsamında çalışmalarını yaparken 5 Vatan evladımızın şehadet haberinin geldiği gün, Yas tutmak yerine davul zurnalı ve halaylı eğlenceli açılış yapan İslahiye Halk Eğitim Merkezinin açılışı vatandaşların tepkilerine neden oldu.

Pençe-Kilit Operasyonu’ndaki çatışmada şehit olan Teğmen Abulkadir Güler, Uzman Çavuşlar Bican Kapılay, Hüseyin Cankaya, Onur Doğan ile Sözleşmeli Er Celal Tekedereli’nin şehadet haberinin ülkemizi yasa boğduğu bir günde, Henüz şehitlerimizin naaşları vatan toprağına emanet edilmemişken, İslahiye Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün Davul Zurnalı ve Halaylı bir şekilde Yılsonu sergisi açılışı yapması İslahiye’de vatandaşların tepkilerine neden oldu.

BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ’DE TEPKİ GÖSTERDİ

Cumhur İttifakında olan İslahiye Belediyesinin Ak Partili ve MHP’li Belediye meclis üyeleri Ahmet Arslan, Murat Dursun ve Mehmet Karakuş İslahiye Halk Eğitim Merkezinin davul zurnalı ve halaylı sergi açmasına tepki gösterdiler.

İslahiye Belediyesinin Ak partili Meclis Üyeleri Ahmet Arslan ve Murat Dursun ile MHP’li Belediye Meclis üyesi Mehmet Karakuş yaptıkları açıklamada , ülkemizin şehadet haberi ile birlikte yasa büründüğü bir günde, yılsonu sergisi açılışını iptal etmeyen İslahiye Halk eğitim merkezi müdürlüğü yetkilileri bu yetmezmiş gibi birde Davul’lu , Zurnalı, Halaylı gösteri yapıyorlar. Bu ne gamsızlık, bu ne vurdumduymazlık, bu nasıl bir aymazlıktır ki böyle bir günde böyle bir eğlence tertip ediliyor.

Şehitlerimize böylesine saygısızlık gösteren anlayış hakkında gereken neyse yapılmalıdır. Şeklinde tepkilerini gösterdiler.

SOSYAL MEDYA’DAN DA TEPKİ YAĞDI

İslahiye Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün Ülkemizde 5 vatan evladının şehadet şerbetini içtikleri gün, şehitlerimiz hala vatan toprağına emanet edilmemişken, Davul zurnalı ve Halaylı açılış yapmalarına İslahiye’deki vatandaşlarda sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlar ile tepki gösterdiler.

İslahiye’nin Sesi Gazetesi olarak; Pençe-Kilit Operasyon Bölgesinde şehit olan P. Tğm. Abdulkadir GÜLER , P. Uzm. Çvş. Onur DOĞAN’a, P. Uzm. Çvş. Hüseyin CANKAYA’ya, P. Uzm. Çvş. Bican Kaplıçay, P. Söz. Er Celal TEKEDERELİ’ye ve P. Tğm. Abdulkadir GÜLER’e ,Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz.Aziz Milletimizin Başı Sağolsun.

 

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL