Örnek Resim
Eğitim Genel Güncel Siyaset SonDakika

BELEDİYE CAMİ HİZMETE AÇILDI

İslahiye Belediyesi tarafından İslahiye Sebze pazarı girişinde Çelik Kargir yapı sistemi ile inşa edilen Merkez cami kılınan Cuma namazı ile birlikte hizmete açıldı. İslahiye Belediyesi tarafından İslahiye Sebze pazarı girişinde..

BELEDİYE CAMİ HİZMETE AÇILDI

İslahiye Belediyesi tarafından İslahiye Sebze pazarı girişinde Çelik Kargir yapı sistemi ile inşa edilen Merkez cami kılınan Cuma namazı ile birlikte hizmete açıldı.

İslahiye Belediyesi tarafından İslahiye Sebze pazarı girişinde Çelik Kargir yapı sistemi ile inşa edilen Merkez cami kılınan Cuma namazı ile birlikte hizmete açıldı.

6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan Deprem felaketi ile birlikte İslahiye’de binaların % 70’ı hasar alırken, İslahiye Merkezde olan Merkez Dervişiye Cami ağır hasar almış, Müftülük cami ise yıkılmıştı. Bunun yanında İlçe merkezinde ve kırsal mahallelerde bulunan birçok cami ya yıkılmış yada ağır hasar almıştı.

İslahiye  Belediye Başkanı Kemal Vural’ın talimatı ile harekete geçen İslahiye Belediyesi Demir ve Marangoz atölyesi ile Belediye ekipleri İslahiye Hacı Ali Öztürk Mahallesinde bulunan Sebze pazarı girişinde Tamamen İslahiye Belediyesi ekipleri tarafından Çelik ve Kargir yapı olarak tasarlanan caminin yapım işleminin tamamlanmasının ardından, belediye personelleri tarafından temizliği yapılarak bu hafta Cuma günü kılınan Cuma namazı ile birlikte halkın hizmetine sunuldu.

İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural, 6 Şubat depremlerinde birçok kırsal ve merkez mahallemizde bulunan camilerimiz ya yıkıldı yada agır hasar aldı. Bizde bunun üzerine belediye olarak bu konuda ne yapabiliriz diye çalışma yaparak kırsal mahalleler ve daha büyük mahalleler için ayrı ayrı Çelik Kargir yapı ile cami modelleri üzerinde çalışma başlattık. Bu kapsamda İslahiye Pazaryeri girişinde ve Demokrasi meydanı parkı içerisinde birer cami inşaasına başladık. Bunlardan Pazaryeri girişindeki caminin yapımını tamamlayarak Cuma günü halkımızın ibadetine açtık. Park içerisindeki cami ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Diğer taraftan daha küçük kırsal mahallelerimiz için örnek teşkil etmesi adına Belediye olarak hazırladığımız Karapolat cami projemizin inşa çalışmaları bir meclis üyemizin destekleri ile devam etmektedir. Hayırsever vatandaşlarımız destek olduğu sürece kırsal bölgelerde bu tür çelik ve kargir cami inşasının örnek olmasını diliyorum dedi.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL