Örnek Resim
Genel Güncel Magazin Siyaset SonDakika Yaşam

BAŞKAN VURAL’DAN SUPRİZ ANNELER GÜNÜ ZİYARETİ

İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural İlçemizin yaşayan tarihi 112 yaşındaki Fatma Traş’ı ziyarert ederek Anneler gününü kutladı. İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural 8 Mayıs Annelergünü dolayısıyla sürpriz bir ziyaret yaptı…

BAŞKAN VURAL’DAN SUPRİZ ANNELER GÜNÜ ZİYARETİ

İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural İlçemizin yaşayan tarihi 112 yaşındaki Fatma Traş’ı ziyarert ederek Anneler gününü kutladı.

İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural 8 Mayıs Annelergünü dolayısıyla sürpriz bir ziyaret yaptı. Başkan Vural İslahiye’nin yaşayan Tarihi 112 Yaşındaki Fatma Traş’ı ilçemize bağlı kırsal mahallelerden Türkbahçe mahallesindeki evinde ziyaret ederek elini öpüp anneler gününü kutladı.

İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural, Türkbahçe Mahallesi’nde oturan, 6 çocuk ve 38 torunu bulunan Fatma Tıraş’ı evinde ziyaret ederek, çiçek takdim etti ve pasta kesti.

Tıraş’ın elini öperek Anneler Günü’nü kutlayan Başkan Vural, İslahiye Belediyesince hazırlanan ve içinde yaşam hikayesinin de bulunduğu “Uygarlıklar Başkentinde Yaşanmış Hayatlar” isimli kitabı asırlık çınara hediye etti.

Tıraş, Vural’a uzun yaşamasını çok yürüyüş yapmasına, doğal ve az yemeye borçlu olduğunu söyleyerek, kendisi için böyle bir sürpriz yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Atatürk’ü çok sevdiğini ifade eden Tıraş, Başkan Vural’a, Atatürk’ü gördüğü anısını anlatarak gözyaşı döktü.

Trenle Fevzipaşa İstasyonu’na gelen Mustafa Kemal Atatürk’ü görme imkanı bulduğunu dile getiren Tıraş, “Atatürk’ün Fevzipaşa’ya geldiği söylendi. Ben de herkes gibi koştum tren istasyonuna. Kalabalığın içinde Atatürk’ü vagonda görmek için ayağımın altına büyükçe bir taş koyarak üzerine çıktım. Atatürk’ü tren vagonunun penceresinden portre resim gibi gördüm. Ona el salladım.” dedi.

O günleri anlatırken gözleri buğulanan Fatma nine, başkan Vural’a ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

 

 

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim
%d

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL