Örnek Resim

BAŞKAN VURAL’DAN  MARAŞ’A TEPKİ

İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vura, İslahiye Biberine sahip çıkmak isteyen Maraş Ticaret ve sanayi odasına tepki göstererek herkes kendi malına sahip çıksın dedi. İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vura, İslahiye Biberinin aromasından, tadına kadar farklı..

BAŞKAN VURAL’DAN  MARAŞ’A TEPKİ

İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vura, İslahiye Biberine sahip çıkmak isteyen Maraş Ticaret ve sanayi odasına tepki göstererek herkes kendi malına sahip çıksın dedi.

İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vura, İslahiye Biberinin aromasından, tadına kadar farklı olduğunu ifade ederek, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odasının İslahiye biberini sahiplenmek istemesine tepki gösterdi.

İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odasının, “İslahiye biberi” coğrafi işaretiyle tescillenen biberin “Maraş biberi” olduğunu savunarak tescilin iptaline yönelik açtığı davaya ilişkin, “Amacımız kimseyle rekabet içerisine girmek değil ama bizim bölgedeki biberin aroması, kalitesi farklıdır.” dedi.

Ziraat Mühendisi ve biber üreticiside olan İslahiye Belediye Başkanı Kemal  Vural İslahiye biberinin Maraş biberine yakın olarak görülse de coğrafi ve üretim anlamında çok farklı olduğunu ifade etti.

İslahiye de 32 bin dönümde İslahiye Biberi ekildiğini, Gaziantep Ticaret Borsasının destekleriyle ürünü tescillediklerini dile getiren Vural, “Amacımız kimseyle rekabet içerisine girmek değil ama bizim bölgedeki biberin aroması, kalitesi farklıdır. Bunun da güneş ve toprak özelliklerinden kaynaklandığını düşünüyorum.” dedi.

İslahiye  biberinin dünyada eşi benzeri olmadığını savunan İslahiye Belediye Başkanı Kemal  Vural, “Bu iddiamızın bilimsel açıklaması yapıldı. Her ne kadar Maraş biberi coğrafi olarak birbirimize yakın gözükse de coğrafi özelliklerin biberimizin üzerinde büyük etkisi vardır. Biberimizin coğrafi işaretine yapılan itirazın yersiz ve mantıksız olduğunu düşünüyorum. Sonuçta bu ülkemizin ürünü ve katma değeridir. Hep beraber ele ele vererek dünyaya tanıtmamız gerekiyor.” diye konuştu.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim
%d

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL