Örnek Resim
Ekonomi Genel Güncel Siyaset SonDakika

BAŞKAN VURAL TRT ÇUKUROVA YAYININA KATILDI

İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural TRT Çukurova radyosunun yayınına katılarak 6 şubat depremleri ve sonrası ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural TRT Çukurova radyosunun yayınına katılarak 6..

BAŞKAN VURAL TRT ÇUKUROVA YAYININA KATILDI

İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural TRT Çukurova radyosunun yayınına katılarak 6 şubat depremleri ve sonrası ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural TRT Çukurova radyosunun yayınına katılarak 6 şubat depremleri ve sonrası ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural 6 Şubat depremlerinin ardından ilk iş olarak daha önce faaliyete geçirmiş oldukları Yesemek Kadın kooperatifini güçlendirdiklerini ve burada işe ihtiyacı olan kadınları istihdam ettiklerini ifade ederek, Depremde ilçemizdeki sulu yemek yapan lokantalar yıkılmış, halkın ihtiyaçlarına cevap verecek yer sıkıntısı baş göstermişti.  Bizde ilçemize kazandırmış olduğumuz MSM’leri daha etkili hale getirerek deprem süresince halkımızın yemek ihtiyaçlarını karşılamış olduk. Uzun bir dönem halkımıza ücretsiz hizmet sunan MSM’lerimiz şuan cüzi ücret karşılığında halka hizmet veriyor.

Bunun Yanında Yine Yesemek Kadın Kooperatifimiz bünyesinde geçtiğimiz yıllarda Üzüm, Pekmez ve Salça imaları ile sınırlı olan üretim ağımızı genişleterek, Koruk ekşisi, Turşu, Nane, Kekik, Çilek ve Kiraz Reçeli, Kekik salamura, Bağ yaprağı, Kaynama Pekmez, Gün Pekmezi, Domates Kurusu,  Acı ve Tatlı biber salçaları,  Pul Biber, Sumak, Fasulye Konservesi, Köy Yufkası, Yöresel Tarhana, Semizotu, Ev yapımı bulgur, Patlıcan kurusu, Dolmalık biber ve patlıcan üretimi gibi onlarca farklı alanda yüzlerce ürün üretir hale getirdik.

Böylelikle hem daha çok insan istihdamı sağladık hemde bölgemiz ürünlerini değerlendirerek katma değer yarattık. Ürettiğimiz ürünlerimizi isteyen vatandaşlarımız İslahiye’de MSM’lerden satın alabilirken, İlçe dışından ise www.msm.com üzerinden girerek ürünlerimizi inceleyebilir ve sipariş verebilirler.

İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural, İslahiye Belediyesi Yesemek Kadın Kooperatifi bünyesindeki aş evi kapsamında Gönül sofrası ekibi oluşturduklarını ve burada Belediye Personellerine her gün öğle yemeğini ücretsiz verdiklerini bunun yanında İhtiyaç sahibi ailelerin cenazelerine ilk gün yemeklerini gönderdiklerini ifade ederek, bunun yanında gönül sofrası ekibinin ihtiyaç sahibi ve yemek yapamaz durumdaki hasta ve yaşlıların evlerine günlük sıcak yemek servisi yaptıklarını söyledi.

 

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim
%d

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL