Örnek Resim

BAKAN PROF. DR. VEDAT IŞIKHAN GAZİANTEP’TE

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan, bir dizi program gerçekleştirmek üzere Gaziantep’e geldi. Bakan Işıkhan’ı, havalimanında Vali Kemal Çeber ve beraberindeki protokol karşıladı. Programlarda Bakan Işıkhan’a, Vali Kemal..

BAKAN PROF. DR. VEDAT IŞIKHAN GAZİANTEP’TE

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan, bir dizi program gerçekleştirmek üzere Gaziantep’e geldi. Bakan Işıkhan’ı, havalimanında Vali Kemal Çeber ve beraberindeki protokol karşıladı.

Programlarda Bakan Işıkhan’a, Vali Kemal Çeber, Gaziantep Milletvekilleri Abdulhamit Gül,  Bahadır Nahit Yenişehirlioğlu, Bünyamin Bozgeyik, Derya Bakbak, Eyup Özkeçeci, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile diğer protokol üyeleri eşlik etti. Bakan Işıkhan, beraberindeki heyetle birlikte Gaziantep Valisi Kemal Çeber’i makamında ziyaret ederek, valilik şeref defterini imzaladı. Gaziantep Valiliği ziyareti ardından Bakan Işıkhan, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri ile Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen Şahinbey 6. Kitap Günleri açılış programına katıldı.

Başarının İlk Sırrı Okumak

Şahinbey 6. Kitap Günleri açılış programında konuşan getiren Bakan Işıkhan, insanların hayatlarının değişmesinde kitapların ve okumanın büyük önemi olduğunu dile getirerek, “Baştan sona bir kitabın sürecini anlayabileceğimiz; yazarlardan, yayınevlerine, kitabevlerinden, okur kitlesine kadar; yayın hayatının zenginliklerini fark edebileceğimiz çok önemli bir fırsattır. Kitaplar, insanlık tarihi boyunca insanları geliştiren, bilgi akışını sağlayan en önemli ve değişmez kaynaklardır. Bilginin en önemli güç sayıldığı bir dönemde, bilginin en önemli kaynaklarından biri olan kitaplarla ilgili olmak, fuar yoluyla insanlarımıza kitaplarla buluşturmak önemli bir çabadır. Emeği geçenleri kutluyorum. İnsanların hayatlarının değişmesinde kitapların ve okumanın büyük önemi vardır. Başarılı insanların en önemli özelliklerinden biri de iyi okuyucu olmalarıdır. Bu bakımdan okumak insanların hayatlarında önemli değişiklere neden olmaktadır. İlk emri oku olan bir dinin mensupları olarak okumak bizim hayatımızın ayrılmaz bir parçası olmalıdır. Okuma, hayat boyu öğrenmenin bir parçasıdır. Düzenli okuma bilgiyi artırır, empati kurma becerisini geliştirir, öz güveni artırır ve hayal gücünü geliştirir. Bunun yanı sıra daha birçok fayda sağlar. Bir dünya lideri olan Cumhurbaşkanımız da başarısının sırrını açıklarken okumaya vurgu yapıyor. Bakınız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, ‘Oku, düşün, uygula, neticelendir’ diyor. Başarının ilk sırrının okumak olduğunu ifade ediyor. Ancak okumanın tek başına yeterli olmadığını da ifade ediyor. Okuyacağız, düşüneceğiz, öğrendiklerimizi uygulayacağız ve işlerimizi takip ederek neticelendireceğiz.” sözlerini kaydetti.

Işıkhan, Gaziantep 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Gülsan İplik Fabrikasını ziyaret ederek işçilerle birlikte sohbet etti.

Akabinde programına Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Gaziantep’in Nurdağı ilçesini ziyaret ederek devam eden Bakan Vedat Işıkhan, kent merkezinde bulunan Nurdağı AFAD Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret eden Işıkhan, yetkililerden ilçedeki çalışmalara ilişkin bilgi aldı. Daha sonra konteynır kente geçen Işıkhan, depremzedelerle sohbet etti, taleplerini dinledi.

Yapımı tamamlanan çarşıda esnafı ziyaret eden Bakan Işıkhan, ziyaretlerini tamamlamasının ardından akşam saatlerinde ilimizden ayrıldı.

 

 

 

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim
%d blogcu bunu beğendi:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL