Örnek Resim
Eğitim Genel Güncel SonDakika Yaşam

ANADOLU BASIN BİRLİĞİ’NE TEŞEKKÜR ZİYARETİ

İslahiye’nin Sesi gazetesi ve Nurdağı Gazetesi Genel  Müdürü Abdullah Bilgiç, Anadolu Basın Birliğine teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. İslahiye’nin Sesi gazetesi ve Nurdağı Gazetesi Genel  Müdürü Abdullah Bilgiç, Nizip Belediye Başkan adayı..

ANADOLU BASIN BİRLİĞİ’NE TEŞEKKÜR ZİYARETİ

İslahiye’nin Sesi gazetesi ve Nurdağı Gazetesi Genel  Müdürü Abdullah Bilgiç, Anadolu Basın Birliğine teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.

İslahiye’nin Sesi gazetesi ve Nurdağı Gazetesi Genel  Müdürü Abdullah Bilgiç, Nizip Belediye Başkan adayı Gizem Bilgiç ve AGRT Amaç Radyo’nun sahibi Halef Bilgiç, İslahiye’nin sesi Gazetesi Yazı işleri Müdürü Halil İbrahim Kurt ile birlikte  Anadolu Basın Birliğii (ABB) Genel Başkanı Bora Zor ve yönetim kurulunu ziyaret etti. İslahiye’de ramazan bayramında Gazeteye yapılan silahlı saldırı sonrası ABB’nin gösterdiği destek için, Genel Başkan Mehmet Bora Zor’a plaket takdim edildi.

Halef Bilgiç, ABB’nin destekleri sayesinde olayın faillerinin yakalanmasına katkı sağlandığını ve meslektaşlarına verilen psikolojik desteklerin büyük önem taşıdığını belirtti. 31 Mayıs’ta yapılacak olan ABB Genel Başkanlık seçimleri öncesinde destek ve moral vermek amacıyla yapılan bu ziyarette, Bilgiçler, Bora Zor’a teşekkürlerini iletti.

“DESTEĞİNİZ GÜÇ VERDİ”

Bilgiç ailesi adına konuşan, AGRT Amaç Radyo sahibi Halef Bilgiç, ziyaret sırasında şu ifadelere yer verdi:

“Daha önce hiçbir ticari ve şahsi ilişkimiz olmamasına rağmen Anadolu Basın Birliği Genel Başkanı sıfatıyla kapsamlı bir bülten yayınlamanız ve bunun basın aracılığıyla geniş kitlelere ulaşması olayın aydınlatılması yolunda katkı sağlayacağına inanıyorum. Bunun dışında bir gazeteci olarak meslektaşınıza bu şekilde sahip çıkmanız psikolojik olarak ve manevi olarak büyük bir güç ve destek verdi. Sonrasında ise geçmiş olsun ziyaretine gelmeniz bizi ayrıca güç verdi. Biz de size iade-i ziyarette bulunarak hem teşekkürlerimizi iletmiş olmak hem de ilişkilerimizi güçlendirmek istedik.”

“BASIN CAMİASI BİRLİK OLMALI”

AGRT Amaç Radyo sahibi Halef Bilgiç, basın camiasının birbirine daha fazla destek olması gerektiğini vurgulayarak İslahiye’nin sesi gazetesine yapılan ziyareti görmezden gelen basın kuruluşları olduğunu dile getirdi. Halef Bilgiç, “Bu saldırıyı görmezden gelmek çok doğru bir yaklaşım değil. Çünkü bugün bize yapılan yarın başka bir basın kuruluşuna yapılabilir. Bu sebepten basın camiasının birbirine kenetlenmesi gerekiyor. Üstelik ilki darpken ikincisi silahlı saldırıydı. Bu hayati tehlike taşıyan eyleme karşı bir olmak gerekiyor ki bir başkasına yapılmasına cesaret edilmesin.” şeklinde konuştu.

DESTEK VE MORAL ZİYARETİ

31 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan Anadolu Basın Birliği Genel Başkanlık seçimleri için desteklerini bildiren Halef Bilgiç, “Genel seçimler için moral vermek amacıyla ziyaretimizi gerçekleştirdik. Bu konuda maddi ve manevi olarak size destek vermek için her zaman hazırız.” ifadelerini kullandı.

“ABB GAZETECİLERİN KÖTÜ GÜNLERİNDE YANINDA OLACAKTIR”

Anadolu Basın Birliği Genel Başkanı Mehmet Bora Zor, ziyaret için teşekkür ederek şunları söyledi:

“Kötü günümüzde yanınızda olmamızla ilgili teşekkür etmenize gerek yok. Biz bir basın derneği olarak görevimizi yaptık. Anadolu Basın Birliği gazeteciler arasında birlik, beraberlik ve dayanışmayı sağlamak için kurulmuş bir meslek örgütüdür. Her konuda olduğu gibi gazetecilerin kötü günlerinde de yanında olacaktır.” Dedi.

 

 

 

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL