Örnek Resim

AFAD’DAN YANGIN VE DEPREM TATBİKATI

Gaziantep’te, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca (AFAD) organize sanayi bölgesi (OSB) ile İslahiye’de KBRN, yangın ve deprem tatbikatları yapıldı. Gaziantep OSB’deki tatbikattaki senaryoya göre, 112 Acil Çağrı Merkezine, bir fabrikada klor..

AFAD’DAN YANGIN VE DEPREM TATBİKATI

Gaziantep’te, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca (AFAD) organize sanayi bölgesi (OSB) ile İslahiye’de KBRN, yangın ve deprem tatbikatları yapıldı.

Gaziantep OSB’deki tatbikattaki senaryoya göre, 112 Acil Çağrı Merkezine, bir fabrikada klor gazı bulunan bir tankerden kaçak olduğu ihbarı geldi. Bölgeye AFAD, itfaiye, polis, 112 Acil Servis ve ilgili kurum personelleri sevk edildi.

Müdahale ekiplerince gerekli yol, çevre ve saha güvenlik önlemlerinin alınmasıyla koruyucu kıyafet giymiş kurtarma personeli tarafından klor gazından etkilenen 1 kişiye müdahale edilip arındırma işlemleri gerçekleştirildi.

Ardından gazdan etkilenen fabrika personelinin sağlık ekiplerince hastaneye sevki sağlandı. Tatbikat, kimyasal yayılan bölgede görev yapan kurtarma personelinin kimyasaldan arındırılmasıyla tamamlandı.

Ardından senaryo gereği fabrika bahçesinde yangın çıkması dolayısıyla alarm verildi. Bölgeye sevk edilen Organize Sanayi Bölgesi İtfaiye ekipleri tarafından fabrikada bulunan personeller dışarı çıkarıldı.

Fabrika personelleri tarafından ilk müdahalenin yapıldığı yangın, itfaiye personellerinin çalışmasıyla söndürüldü.

İslahiye’de ise senaryo gereği 5.8 büyüklüğünde deprem olmasının ardından bölgeye AFAD, itfaiye ve 112 Acil Servis ekipleri sevk edildi.

Akınyolu Mahallesinde bulunan bir bina yıkıldı. AFAD ve itfaiye ekipleri binada enkaz kaldırma ve kurtarma çalışması yaptı.

Bina içerisinde bulunan ve enkaz altından çıkarılan 3 vatandaş kurtarılarak sağlık ekiplerine teslim edildi.

5 kurumun katıldığı ve yaklaşık 110 personelin görev aldığı tatbikatı Gaziantep Valisi Davut Gül canlı yayın aracılığıyla takip etti.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL