Örnek Resim
Genel Güncel Siyaset SonDakika

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’NIN 102’NCİ YILI COŞKUYLA KUTLANDI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, Şehitkamil İlçesi Masal Parkı içerisinde tüm davetlilerin katılımıyla kutlamalar başladı.  Masal Parktaki etkinliğe Vali Davut Gül, 5. Zırhlı Tugay Komutanı Hacı Halil..

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’NIN 102’NCİ YILI COŞKUYLA KUTLANDI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, Şehitkamil İlçesi Masal Parkı içerisinde tüm davetlilerin katılımıyla kutlamalar başladı. 

Masal Parktaki etkinliğe Vali Davut Gül, 5. Zırhlı Tugay Komutanı Hacı Halil Osma, Cumhuriyet Başsavcısı Önder Kemal Sekücü, Adalet Komisyonu Başkanı Mustafa Alçık, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Kemal Çokdinç, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başkonsolosu Fahri Yönlüer, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin, İl Jandarma Komutanı Hidayet Arıkan, İl Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, İl Müdürleri, çok sayıda vatandaş, çocuklar ve öğrenciler katıldı.

Şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe,  “23 Nisan 1920 tarihi yıllar boyu yükselecek olan egemenliğimizin kayıtsız şartsız milletimize ait olduğunun tüm dünyaya ilan edildiği gündür. Bu şehir eğitim şehri, bu şehir bilim şehri, spor şehri, bu şehir evlatlarımızın el üstünde tutulduğu bir şehir, bizler aynı ruh ve inançla bilimin ışığında milli ve manevi değerleri özümseyerek bu ülkenin geleceğini şekillendirecek olan sizlere yürekten inanarak demokrasimiz ve cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı bu gün vesilesiyle tüm dünya çocuklarının bayramını kutluyorum.” dedi

Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediyesi çocuk grubu, İlkokul öğrencileri şiirler okuyarak, mini bir konser ve halk oyunu gösterisi sundu.

Daha sonra tüm katılımcılar tarafından, okullarımızın açtıkları stantlarda gezilerek çocukların sevinçleri paylaşıldı.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim
%d blogcu bunu beğendi:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL