Örnek Resim
Genel Güncel Magazin SonDakika Yaşam

1-7 MART MUHASEBE HAFTASI ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANIYOR

Gaziantep muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası 1-7 Mart  Muhasebe Haftası’nı çeşitli etkinliklerle kutluyor. İlk etkinlik 15 Temmuz Şehitleri Anma (Demokrasi ) Meydanı’nda Çelenk Koyma Toreni  ile başladı. 15 Temmuz Şehitleri..

1-7 MART MUHASEBE HAFTASI ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANIYOR

Gaziantep muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası 1-7 Mart  Muhasebe Haftası’nı çeşitli etkinliklerle kutluyor.

İlk etkinlik 15 Temmuz Şehitleri Anma (Demokrasi ) Meydanı’nda Çelenk Koyma Toreni  ile başladı.

15 Temmuz Şehitleri Anma (Demokrasi ) Meydanı’ndaki etkinliğe Vergi Dairesi Başkanı Mehmet Tarık Törer, SGK İl Müdürü Mehmet Uzun, YMM Odası Başkanı Mehmet Tekin Alpay ve muhasebeci Mali Müşavir meslek mensupları katıldı.

Gaziantep muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Özseven İstiklal marşı ve çelenk koyma merasiminden sonra yaptığı konuşmada Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler olarak mesleğin öneminin farkına varılması ve uluslararası platformlarda hak ettiği yeri alması yönünde yoğun çalışmalar içerisinde olduklarını vurgulayarak devlet ile işveren arasında önemli köprüyü üslendiklerini ifade etti.

Özseven Muhasebe Haftası Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik mesleğinin toplumun tüm kesimlerine tanıtılması, ülke ekonomisine ve iş dünyasına sunduğu değer ve faydaya ilişkin farkındalığın arttırılması amacıyla 1-7 Mart, Muhasebe Haftası olarak kutlandığını ifade ederek açıklamasına şöyle devam etti;

“”Biz meslek mensupları olarak üreten, çalışan, canlı ve dinamik bir Türkiye için çalışıyoruz. Ülkemiz ve işletmelerimizin gelişimi için çalışan, ekonominin kaydını tutan ve mali danışmanlık yapan, memleketin her köşesinde hizmet sunan bir meslek oluşturduk. 33 yıl önce yasal statüsüne kavuşan Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik mesleği, kurumsallaşma sürecini tamamlayarak, ülkemizin iktisadi hayatının vazgeçilmez bir kurumu haline gelmiştir. Kaliteli hizmet sunarak, işletmelerimizin gelişimine katkı vererek, güvenilir işletme danışmanlığı vizyonumuzla ülkemize ve işletmelerimize hizmet etmekteyiz.

2022 yılı itibariyle 33 yıllık bir süreci geride bırakan mesleğimiz; devlet ile işveren arasında bir köprü görevi görmektedir. Mesleğimizin tüm iş alanlarını kapsaması nedeniyle kamu maliyesi ve işletmelerin güçlenmesinde öncü rol oynamaktadır. Bu nedenledir ki; Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler olarak mesleğimizin öneminin farkına varılması ve uluslararası platformlarda hak ettiği yeri alması temennimizdir.

Bizler kamu yararına, sürekli yüksek kalitede hizmet sağlayan standartlarla, muhasebe mesleğinin dünyadaki gelişmelere paralel olarak ilerletilmesi ve geliştirilmesi için çalışmaktayız.  Buna istinaden üyelerimize yönelik getirilen yıllık en az 30 saatlik zorunlu eğitimde mesleğimizin kariyer mesleği olması hedeflenmektedir. Yetkileri sınırlı, sorumlulukları geniş olan mali müşavirlik mesleğinin yetki ve sorumluluğunun dengeli bir yapıya kavuşturulması gerekmektedir.

Görev ve fonksiyonlarımızı yerine getirirken yaşadığımız sorunların, diyalogla ve işbirliği içerisinde çözülmesi gerektiği görüşündeyiz. Tüm kurum ve kuruluşlarımızla karşılıklı anlayış ve işbirliği içerisinde yürüteceğimiz çalışmalarda elde edeceğimiz her başarı bilinmelidir ki ülke ekonomimizin kalkınmasına ve gelişmesine koyulmuş bir tuğla olacaktır.

Dünyada yaşanan pandemi sorunuyla ilgili mesleğimizi de icra ederken zorlu bir süreç yaşanmıştır. Tüm bunlara rağmen ülkemizin güçlü ekonomisi için güçlü bir mali müşavirlik kurumunun varlığına inanarak yarınlara umutla bakacağımız bir geleceği hep birlikte hazırlayacağız.

Muhasebesi olmayanın geleceği olmaz mantığı ile Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Yeminli Mali Müşavir meslektaşlarımızın Muhasebe Haftasını kutluyor, ülkemiz ve meslektaşlarımız için daha aydınlık günler diliyorum”

Etkinlikler Şehitkâmil Kongre Merkezi Mehmet Akif Ersoy Salon’unda  Sosyal Etkinlikler Komisyonu tarafından düzenlenen , GSMMMO Oda Korosu Türk Halk Müziği Konseri, Halk Oyunları Gösterisi ve ulusal sanatçı Cengiz Ozkan Konseri ile devam edecek.

 

 

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL