Cuma , 10 Temmuz 2020
SONDAKİKA

Etiket Arşivi: nurdağı kaymakamı lokman düzgün

KAYMAKAM’DAN ENGELLİLERE ZİYARET

Nurdağı Kaymakamı Lokman Düzgün, Dünya Engelliler Haftası kapsamında engellileri evlerinde ziyaret etti. Nurdağı Kaymakamı Lokman Düzgün, Umuda Bakan Gözler Derneği Başkanı Ahmet Uçar ve beraberindekiler ile birlikte 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası kapsamında Bahçelievler ve Alparslan Türkeş mahallelerinde oturan engellileri ziyaret etti. Kaymakam Düzgün, engellilerle yakından ilgilenirken, sorunlarını dinleyerek “Devlet olarak sizlerin yanınızdayız” dedi. Devamını Oku »

NURDAĞINDA OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ

Cumnurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Eşinin öncülüğünde ülke genelinde başlatılan okuma yazma seferberliğine Nurdağından ciddi destek. Cumnurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Eşinin öncülüğünde ülke genelinde başlatılan okuma yazma seferberliği kapsamında Nurdağı atağa geçerek 36 kurs merkezinde 378 kişiye okuma yazma öğretilmesine yönelik çalışmayı başlattı. Hedef okur yazar olmayan kalmayana kadar eğitime devam etmek. Nurdağı  Kaymakamı Lokman DÜZGÜN ve İlçe Milli ... Devamını Oku »

YOĞURT VE SÜT PARALARINI MEHMETÇİĞE BAĞIŞLADILAR

Nurdağı ilçesine bağlı Kartal mahallesinde yaşayan Mahalle halkı kendi arasında topladığı parayı Mehmetçik vakfına bağışladı. Nurdağı ilçemizin en uzak mesafadeki kırsal mahallesi olan Kartal Mahallesinde yaşayan Vatandaşlar Mahalle muhtarı Eyyüp Aslan öncülüğünde Süt, Yoğurt, Yumurta satarak topladıkları paraları Zeytindalı Operasyonuna katılan Mehmetçiklerimize destek olmak için Mehmetçik Vakfına bağışladılar. Daha sonra Mahalle Muhtarı Eyüp Aslan ve Mahalleden birkaç kişiden oluşan Heyet ... Devamını Oku »

ŞAMPİYON ÖĞRENCİLERDEN ANLAMLI ZİYARET

Nurdağı Kaymakamı Lokman DÜZGÜN Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa YILDIRIM  ile şampiyon öğrencileri kabul etti. Nurten Öztürk Ortaokulu Minikler Hentbol Takımı ilçe birincisi olarak İle gitti. İldeki diğer ilçe birincileriyle yaptığı maçları da kazanıp İl Şampiyonu oldu. Mayıs Ayında Bölgede Gaziantep ilini temsil edecek. İlçe Kaymakamı Lokman Düzgün Kaymakamlık toplantı salonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Yıldırım, ... Devamını Oku »

PROTOKOL’DEN GAZİLERE ZİYARET

Nurdağı Kaymakamı Lokman Düzgün, 19 Eylül Gaziler Günü kapsamında Kıbrıs ve Kore gazilerini ziyaret etti. Nurdağı Kaymakamı Lokman Düzgün, Belediye Başkan vekili Ekrem Şentürk ve ilçe Protokolü gaziler günü dolayısıyla ilçemizde bulunan gazileri ziyaret ettiler. Düzgün, Belediye Başkan Vekili  Ekrem Şentürk ile Yeni Mahalle’de ikamet eden ve hacdan dönen  Kıbrıs gazisi  Mustafa Koyuncu (68) ile  Bademli Mahallesi’nde yaşayan ve geçirdiği ameliyat nedeniyle dünkü programa ... Devamını Oku »

İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

Okulların açılması dolayısıyla İlçemizde ilköğretim haftası etkinlikleri düzenlendi. Nurdağında İlköğretim haftası nedeniyle yapılan etkinlikler saat 9.30’da hükümet konağı önünde Atatürk büstüne İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından çelenk konulması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından  Hükümet konağı önündeki etkinlikler sona ererken, İlköğretim haftası kutlamaları etkinlikleri için, Aslanlı İlk okuluna geçildi. Aslanlı Okulunda yapılan Programda Nurdağı ilçe Milli Eğitim ... Devamını Oku »

AHİLİK HAFTASI KUTLANDI

Nurdağı’nda İlçe Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve Esnaf odaları işbirliği ile Ahilik haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı. 800 Yıllık bir Osmanlı geleneği olan Ahilik Haftası kutlamaları Nurdağı’nda ilk kez bu yıl yapılan etkinliklerle gerçekleştirildi. Nurdağı Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve Esnaf odaları başkanlığı işbirliğinde yapılan ahilik haftası kutlamaları Nurdağı Belediyesi çay  bahçesinde yapıldı. Kutlamalara Katılan Nurdağı Kaymakamı Lokman Düzgün, Belediye Başkanı Mehmet Yıldırır, ... Devamını Oku »

OKUL GÜVENLİĞİ TOPLANTISI

Nurdağı İlçesi’nde, İlçe Kaymakamı Lokman Düzgün başkanlığında yapılan toplantıda 2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılı öncesi okul ve okul çevresi güvenlik ve uyuşturucuyla mücadele konusu ele alındı. Nurten Öztürk İlkokulu çok amaçlı Konferans salonunda yapılan toplantıya; İlçe Kaymakamı Lokman Düzgün, Nurdağı Belediye Başkan Vekili Ekrem Şentürk , İlçe Emniyet Müdürü Mahmut Astan, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı Vahit Sertçelik, İlçe Milli ... Devamını Oku »

NURDAGI BAYRAMLAŞTI

Nurdağı Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen Bayramlaşma programına katılan Nurdağlı vatandaşlar protokol ile bayramlaştılar. Nurdağı Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı tarafından ortaklaşa organize edilen Bayramlaşma programı Belediye karşısındaki Çay bahçesinde yapıldı. Bayramlaşmaya Nurdağı Kaymakamı Lokman Düzgün, Belediye Başkanı Mehmet Yıldırır, Belediye Başkan Yardımcısı Ekrem Şentürk, Meclis üyeleri Hasan Bal, Mustafa Gökkaya, Ak Parti Nurdağı İlçe Başkanı Mehmet Bali, Ziraat ... Devamını Oku »

ZAFER BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

30 Ağustos Zafer bayramı tüm yurtta olduğu gibi Nurdağında da yapılan çeşitli etkinliklerle coşkulu bir şekilde kutlandı. 30 Ağustos Zafer Bayramının 95. Yıldönümü ülke genelinde olduğu gibi Nurdağı ilçesinde de yapılan çeşitli etkinliklerle coşkulu bir şekilde kutlandı. Kutlamalar Nurdağı Hükümet konağı önünde bulunan Atatürk anıtına Çelenk konulması ile başladı. Daha sonra Şehitlerimiz için yapılan saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. ... Devamını Oku »